Gojiberry iyi bir vitamin ve mineral kaynağıdır:

  • C vitamini
  • Lif
  • Demir
  • A vitamin
  • Çinko
  • Antioksidanlar

Bu meyveler 8 ana amino asit içerir. 30 gr lık porsiyon, günlük protein değerinin yaklaşık yüzde 10’unu içerir. Meyve için şaşırtıcı miktarda protein var.

Goji meyvelerindeki karbonhidratlar da karmaşık karbonhidratlardır. Bu kan şekerinizin yavaş yavaş artması ve daha sonra şeker koması riskini azaltması anlamına gelmektedir.

Gojiberry’nin Sağlığınıza Yararları

İyileştirilmiş bağışıklık sistemi ve grip koruması

Tabakta Kurutulmuş Gojiberry
Tabakta Kurutulmuş Gojiberry

Güçlendirilmiş bir bağışıklık sistemi ve gripten korunması birlikte ele alınabilir. Goji meyvelerindeki vitaminler her ikisini de arttırabilir ve destekleyebilir.

Laboratuvarlardaki yapılan testlerde, goji çileklerinin yaşlanmış farelerde grip aşısının etkinliğini arttırdığını gösteriyor. Bu önemlidir çünkü grip aşısı her zaman virüse karşı yeterli koruma sağlamayabilir.

Çalışma goji meyvelerinin grip aşısı gören yaşlı erişkinlerde sonraki enfeksiyonları önleyebileceğini gösteriyor. Ancak unutmayın, goji meyveleri grip karşısında önleyici  değildir. Siz ve ailenizin üyelerinin her yıl grip aşısı yaptırdığınızdan emin olun.

Potansiyel kilo vermeye yardımcı

Zengin, tatlı tadı, yüksek lif içeriğiyle birlikte, sağlıklı beslenmenize yardımcı olabilir. Öğün arasında alternatif hafif bir atıştırma olabilir. Goji meyvelerini yoğurdunuza veya salatanıza ekleyebilirsiniz.

Düşük kalorili olması, düşük şekerli olması ve beslenme değerleri ile goji meyveleri daha yüksek şeker içeriğine sahip diğer kurutulmuş meyvelere göre mükemmel bir alternatiftir. 30 gr goji meyveleri sadece 23 kaloriye sahiptir.